warning

این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته به آن می باشد
طبق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران بازدید کنندگان باید بالای 18 سال باشند

warning

اولین بررسی قهوه ایران

فروش دانه قهوه و قهوه جوش

مشاهده سایت

دنیای سیگار برگ

سیگاربرگ و سیگارپیچ

مشاهده سایت

وب سایت اصلی پاسارگاد تاباک

تخصصی ترین اسموک شاپ

مشاهده سایت

فروش پیپ

اولین سازنده پیپ در ایران

مشاهده سایت

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گواهینامه‌های تجارت قهوه
#1
امروز گواهینامه‌ها و برچسب‌های ویژه به دو دلیل روی بسته‌های قهوه هستند: برای مردمی که آن را تولید می‌کنند و برای حفظ محیط زیست.
[تصویر:  rainforestfarm.jpg]
حتما تا به حال شنیده یا خوانده‌اید که کمپانی‌های قهوه هرکدام به روشی به تولید و تجارت قهوه مشغول هستند و برای این تجارت تحت گواهینامه‌های خاصی فعالیت می‌کنند. هرکدام از گواهینامه‌های حوزه‌ی تجارت قهوه نشانی از برنامه و هدفی خاص دارد. برنامه‌هایی در راستای حفظ حقوق دست‌اندرکاران صنعت قهوه به خصوص کشاورزان و حفاظت از محیط زیست. برچسب هرکدام از این گواهینامه‌ها روی بسته‌بندی‌های قهوه می‌گوید که این کمپانی تحت استانداردهای این گواهینامه قهوه را تولید می‌کند. در مطلبی که می‌خوانید به اهداف و استانداردهای گواهینامه‌های مهم تولید قهوه به اختصار پرداخته‌ایم.
گواهینامه‌ی تجارت عادلانه (Fair Trade Certificate)
[تصویر:  fairtradecertified-150x150.jpg]
قهوه‌ی تجارت عادلانه قهوه‌ای است که تولید آن با استانداردهای تجارت عادلانه تایید شده. شرکت‌هایی که با این استاندارد کار می‌کنند شرکای تجاری خود را بر پایه‌ی گفت‌وگو، شفافیت و احترام انتخاب می‌کنند؛ که هدف از آن تساوی حقوقی بیشتر در تجارت جهانی است. این شراکت‌ها با ارائه‌ی شرایط تجاری بهتر به کشاورزان تولید‌کننده‌ی دانه‌ی قهوه در توسعه‌ی پایداری قهوه سهیم می‌شوند. شرکت‌های تجارت عادلانه به‌طور فعال از تولیدکنندگان و روش‌های کشاورزی پایدار زیست‌محیطی حمایت می‌کنند. کشاورزان هم باید برای دورریزیِ زباله‌های خطرناک و ارگانیک، مناطق دور بسترهای آبی، کاهش مصرف آب، پیش‌گیری از فرسایش و حفاظت از خاک از روش‌های پایدار استفاده کنند. روش‌های تجارت عادلانه کار کودکان و کار اجباری را منع می‌کنند.
گواهینامه دوست‌دار پرندگان (Bird Friendly Certificate)
[تصویر:  birdfriendly-150x150.jpg]
«دوست‌دار پرندگان» گواهینامه‌ای است که مرکز پرندگان مهاجر اسمیتسونین (Smithsonian Migratory Bird Center – SMBC) تعریف کرده که بخشی از باغ وحش ملی در واشینگتن دی.سی. است. استانداردهای دوست‌دار پرندگان سخت‌گیرانه‌ترین استانداردهای زیست‌محیطیِ شخص سوم هستند. اس.ام.بی.سی. برای اعطای این گواهینامه از تولیدکنندگان می‌خواهد تا در ابتدا پیش‌نیازهای گواهینامه‌ی ارگانیک بودن محصول را رعایت کنند و سپس معیارهایی که تضمین کننده‌ی حفظ پوشش جنگلیِ سازنده‌ی زیستگاه پرندگان و دیگر جانوران هستند. در نتیجه قهوه‌ی دوست‌دار پرندگان تمام فواید قهوه‌ی ارگانیک را نیز دارد. با وجود این، استانداردهای اضافی نیازمند داشتن حداقل ۴۰٪ پوشش سایه‌بانی و همچنین ارائه‌ی پیشنهادهایی برای گوناگونی و اندازه‌ی درختانی است که بالاترین پوشش سایه‌بانی را تشکیل می‌دهند. این استانداردها تضمین‌کننده‌ی بقای گوناگونی زیستگاه‌هایی هستند که از غنای حیات‌وحش حفاظت می‌کنند. زیست‌شناسان در پژوهش‌هایشان دریافته‌اند که کشت قهوه‌ی سایه‌رو (Shadow Grown)، به اندازه‌ی یک جنگل تنوع‌زیستی بکر در خود جای می‌دهد.
این مطلب ادامه دارد...
قهوه آدمها را به هم نزدیکتر میکند...
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

كليه حقوق مادی و معنوی اين انجمن متعلق به پاسارگاد تاباک می باشد.

www.pasargadtabac.net

کلیه مطالب این سایت طبق قانون کپی رایت به ثبت می رسند، لذا استفاده از این مطالب بدون ذکر منبع ممنوع است
پشتیبانی توسط : گروه پشتیبان وب