این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته به آن می باشد
طبق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران بازدید کنندگان باید بالای 18 سال باشند

اولین بررسی قهوه ایران

کافه رستوران الی

مشاهده سایت

دنیای سیگار برگ

سیگاربرگ و سیگارپیچ

مشاهده سایت

وب سایت اصلی پاسارگاد تاباک

تخصصی ترین اسموک شاپ

مشاهده سایت

فروش پیپ

اولین سازنده پیپ در ایران

مشاهده سایت

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شرلوک هولمز ؟
#1
چرا شرلوک هلمز و پیپ کشیدنش تا این حد مشهور است ؟
با توجه به این موضوع که شخصیت بسیاری از آثار ادبی و سینمایی پیپ کشند، مانند شخصیت پدر در خوشه های خشم جان اشتین بک و یا بسیاری از شخصیت های فیلم های جان فورد.
اما بی شک شخصیت کمیسر مگره از آفریده های ژرژ سیمنون ، گوی سبقت را نه تنها از همه ی این کاراکترها که از شرلوک هلمز مشهور و محبوب نیز ربوده. "کمیسر مگره" قهرمان هفتاد و پنج رمان پلیسی و جنایی آفریده "ژرژ سیمنون" است ، سیمنون که خود نیز از کلکسیونرهای بزرگ پیپ و از پیپ کشان قهار بود برای آفریدن این شخصیت پدرش را الگو قرار داده. سیمنون چنان این شخصیت را به نیکویی می شناسد که حتا نوع توتون و پیپ ها و ابزار و ادوات پیپ کشی و نظافت پیپ او را نیز وصف کرده ، در بعضی از این رمان ها یکی / دو صفحه تمام به وصف عطر توتون ، صدای جز جز سوختن توتون در پیپ و یا پاک کردن و دود کردن پیپ کمیسر مگره پرداخته.
اما با این وجود علت شهرت شرلوک هلمز و پیپ کشی او نزد ایرانیان در چیست؟
هلمز در مجموعه رمان هایی حضور داشته که از هر یک از آنها بارها و بارها فیلم ساخته شده ، البته از مجموعه کمیسر مگره نیز فیلمها و سریال های بی شماری اقتباس شده اما از آنجایی که مگره نسبت به هلمز معاصر تر است و برای کشف راز جنایت ها پایش به بارها،کافه ها، محله های بدنام و کلوپ های شبانه باز می شود هیچگاه سازمان صدا و سیمای ایران سریال ها و فیلم های این مجموعه را مانند شرلوک هلمز به طور کامل و مستمر پخش نکرده و شاید اصلی ترین دلیل شهرت هلمز در ایران را باید در همین مسئله جست .
در آخر بد نیست به مناسبت روز مرد و پدر به نکته ای از زبان ژرژر سیمنون در پاسخ به یک خبرنگار درباره رابطه اش با آفریده اش کمیسر مگره و الهام گرفتن از پدرش برای خلق این شخصیت اشاره کنیم:

خبر نگار: با توجه به اینکه شخصت کمیسر مگره را از پدرتان الهام گرفته اید نسبت به او چه حسی دارید؟
سیمنون چند لحظه ای با سکوت به پیپش پک می زند و سپس : هر بار با عشق به پدرم این نوشته های خودم رو می خونم ، و در بین خطوط این نوشته ها پدرم رو مجسم می کنم و هر بار که به شهرت و ثروتی که از این آثار بدست آوردم فکر می کنم در دل می گویم پدر متشکرم و تا همیشه دوستت دارم .
(( تقریبا تمام این رمان ها به فارسی برگردانده شده اند و تعدادی اندکی از آنها که ترجمه نشده اند به زودی ترجمه خواهند شد.))

شهرام از اعضای انجمن پیپ پاسارگادتاباک
@pasargadtabaccafeartin
@pasargadtabac
http://www.pasargadtabac.com
http://www.pasargadtabac.com
            09352200077
پاسخ
#2
مطلب جالبی بود از امروز به پیپم بیشتر علاقمند شدم Cool
دانلود ایمو
پاسخ
#3
هر بار که مگره پیپ میکشه من هم پیپم رو روشن میکنم ، اصلا مگه میشه پا به پای مگره پیپ نکشید ؟!!!
Philosopher
پاسخ
#4
بعضی شخصیتهای داستانی باعث معروفیت یک بازیگر میشن ولی در مورد جرمی برت،داستان برعکس هست.نوع بازیش،که شخصیت منحصر به فردی به کارکتر شرلوک هلمز داد و در این بین نوع اسموکهاش،نوع پیپ در دست گرفتنش حتی احساس لذتی که از پیپ نشون میداد،یه نوع الگوی رفتاری برای بسیاری از اسموکرها از جمله خود من شد،طوری که زمانی که مشغول اسموک پیپ هستم ناخودآگاه یاد شرلوک هولمز میافتم و سعی میکنم با استایل اون پیپ بکشم.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

كليه حقوق مادی و معنوی اين انجمن متعلق به پاسارگاد تاباک می باشد.

www.pasargadtabac.net

کلیه مطالب این سایت طبق قانون کپی رایت به ثبت می رسند، لذا استفاده از این مطالب بدون ذکر منبع ممنوع است
پشتیبانی توسط : گروه پشتیبان وب