انجمن پيپ ايران|تنها انجمن تخصصي پيپ توتون سيگاربرگ قهوه|پاسارگادتاباک

نسخه‌ی کامل: آموزش گرفتن فال قهوه"1"
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
همانطور که در مطالب قبلی انجمن در مورد فال قهوه و تاریخچه آن خواندید ، فال قهوه قدمتی درست به اندازه کشف و استفاده اعراب از قهوه دارد ، همان روزگارانی که اعراب از خوردن قهوه خام دست کشیدند و شروع به برشته کردن قهوه و بعد از آن آسیاب کردن و دم کردن قهوه نمودند . در ادامه به تفضیل در مورد آموزش گرفتن فال قهوه می پردازیم ، با ما همراه باشید .
آموزش گرفتن فال قهوه :
[تصویر:  Coffee-Fortune-.jpg]
برای گرفتن فال قهوه ابتدا باید موارد مورد نیاز آن را که در زیر به صورت مختصر درباره آن ها توضیح می دهیم تهیه نمایید و پس از تهیه قهوه ادامه مطلب همین صفحه را مطالعه کنید.
مواد لازم جهت تهیه قهوه برای گرفتن فال :
1 – قهوه ترک : قهوه ای که برای گرفتن فال قهوه استفاده می شود ، قهوه ترک می باشد ، که دلیل آن وجود مقدار قابل توجهی تفاله قهوه یا قهوه حل نشده در آب می باشد .برای آشنایی با طرز تهیه این قهوه میتوانید به طرز تهیه قهوه ترک مراجعه نمایید.
۲ –قهوه جوش : برای دم کردن قهوه ترک به قهوه جوش مخصوص این کار نیاز است که به آن دله یا قهوه جوش ترک گفته می شود . برای تهیه این نوع قهوه جوش میتوانید به فروشگاه های قهوه مراجعه نمایید.
[تصویر:  Ibrik.jpg]
۳ – فنجان و نعلبکی : شما میبایست از فنجان های مناسب برای خوردن قهوه استفاده نمایید که برای گرفتن فال قهوه داشتن دو ویژگی در آن الزامیست اول اینکه دارای دیواره ای بلند و کشیده باشد و دوم اینکه دیواره داخلی فنجان دارای طرح و برامدگی یا فرورفتگی نباشد .
۴ – سایر وسایل : شما میتوانید از قند و شکر برای قوام بیشت قهوه استفاده کنید ، از یک همزن مناسب مانند قاشق مرباخوری برای هم زدن قهوه درون قهوه جوش استفاده کنید .
پس از تهیه قهوه و ریختن آن در فنجان ، ابتدا نیت کنید . پس از نوشیدن قهوه (بگذارید کمی از تفاله قهوه در ته فنجان باقی بماند ) نعلبکی را روی فنجان گذاشته و با دقت آنرا برگردانید . چند دقیقه بعد فال شما ظاهر شده است . شما میتوانید هم از روی فنجان و هم از روی نعلبکی فال خود را بخوانید ، برای این کار فنجان را در دست راست خود بگیرید . با خطوط فرضی آن را به چهار بخش تقسیم کنید ، حال هر بخش که شامل علائم و اشکال مختلف است را با تصاویر و سمبولهای مصور موجود تعبیر کنید .
ادامه دارد...
لطفا سریعتر ادامه آموزش فال قهوه رو بذارین
فال قهوه ترفندهایی دارد که می تواند به صورت فال قهوه تلفنی (غیر حضوری) نیز انجام شود و نتیجه ی کاملا دقیقی هم داشته باشد.