warning

این انجمن دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته به آن می باشد
طبق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران بازدید کنندگان باید بالای 18 سال باشند

warning

اولین بررسی قهوه ایران

فروش دانه قهوه و قهوه جوش

مشاهده سایت

ژورنال سیگار برگ

معرفی انواع سیگار برگ ایرانی و خارجی

مشاهده سایت

وب سایت آموزشی پاسارگاد تاباک

تخصصی ترین مقالات آموزشی

مشاهده سایت

فروش پیپ

معرفی انواع توتون ایرانی و خارجی

مشاهده سایت

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تجربه کاشت، برداشت و عمل آوری توتون
با سلام و احترام
بنده در شهرستانی زندگی میکنم که از حدود یک قرن پیش تنباکو یا همون توتون کشت میشده (دهستان بقمچ) البته گونه این توتون روستیکا هست و مناسب مصرف پیپ و سیگار برگ نیست. عمده برگ تنباکو (توتون) تولید شده در این شهرستان توسط شرکت دخانیات خریده میشه و ساقه گیاه هم جهت مصرف قلیان سنتی جداگانه توسط کشاورزان فروش میره. مراحل کاشت، داشت و برداشت و تا حدودی خشک کردن برگ توتون در گرمخانه رو تجربه کردم ولی از نحوه عمل آوری بمنظور مصرف پیپ و سیگار برگ آشنایی چندانی ندارم. اگه از دوستان تجربه و یا منبع اطلاعاتی سراغ دارن خوشحال میشم در این تجربه شریک بشن. مقداری بذر ویرجینیا تهیه کردم و بصورت گلخانه ای میخوام کشت کنم چون از فصلش گذشته.

سلام جهان!:

- منتخب

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
سلام امور کشت تا تولید توتون بسیار خاص و تخصصی است و کار شما در حد یه تفریح شاید مناسب باشه ولی بایستی با کارشناس کشاورزی فعال در مورد دخانیات مشورت کنید

سلام جهان!:

- منتخب
http://www.pasargadtabac.com
            09352200077
پاسخ
(2019/01/13، 04:27 PM)pasargadtabac نوشته است: سلام امور کشت تا تولید توتون بسیار خاص و تخصصی است و کار شما در حد یه تفریح شاید مناسب باشه ولی بایستی با کارشناس کشاورزی فعال در مورد دخانیات مشورت کنید
استاد رحیمی عزیز:
از توجه و نظر جنابعالی بسیار سپاسگزارم. با توجه به اینکه کاشت و برداشت توتون از انحصار شرکت دخانیات ایران خارج شده و بالتبع امکان کاشت گونه های مختلف برای علاقه مندان فراهم و قانونی گردیده لذا ازاین فرصت برای کسب تجربه استفاده کرده و برای اولین بار در منطقه ای که زندگی میکنم گونه ویرجینیا و بارلی رو در حال پرورش نشاء هستم(داخل گلخانه). منابع علمی لازم ازطریق دوستانی که در ترکیه و گرگان دارم به دستم رسیده. با توجه به تجارب حاصله در مراحل کاشت، برداشت و رطوبت گیری برگ ها در گرم خانه مشکلی وجود نداره. در حال بررسی و جمع آوری منابع مورد نیاز برای مراحل عمل آوری طعم دهی و تخمیر برگ ها هستم. ضمناً همانطور که شما فرمودید این کار یک تفریح هست و سطح کشت هم کم ولی چوت تخصصی هست و ... دلیل نمیشه که نزدیک این کار نشیم. یکی از دلایل مهم خورد و محو شدن برندهای معروف دنیا در زمینه تولید توتون، شکسته شدن انحصار دانش تولید این محصول هست.

سلام جهان!:

- منتخب
پاسخ
سلام بنظرم یکم اطلاعات در این زمینه کسب کنید خیلی خوبه. بشخصه پیشنهاد میکنم کتاب جرام قاچاق کالا از انتشارات چراغ دانش رو مطالعه بفرمایید.
https://cheraghdanesh.com/

سلام جهان!:

- منتخب
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

© 2010– 2023
® PasargadTabac
All Rights Reserved
كليه حقوق مادی و معنوی اين تارنما متعلق به پاسارگاد تاباک می باشد
کلیه مطالب این تارنما طبق قانون کپی رایت به ثبت می رسند، لذا استفاده از این مطالب بدون ذکر منبع ممنوع است
طراحی و پشتیبانی :  پشتیبان وب